06.11.2020 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

DEMETER 2020 a 1. online výstava oviec a kôz

Tradičné ukončenie ovčiarskej sezóny DEMETER 2020 a ocenenie najlepších TOP chovateľov oviec a kôz sa v tomto roku konalo on-line.

Chovatelia, odborná i laická verejnosť si tak na internetovej stránke Zväzu chovateľov oviec a kôz na Slovensku - družstvo (ZCHOK) môžu pozrieť video príhovor predsedu ZCHOK Ing. Igora Nemčka, ako aj výsledky ocenených chovateľov. Cena TOP 2019 bola udelená v kategóriách: Plemeno zošľachtená valaška, Plemeno cigája, Mäsové plemená, Mliekové plemená, Plemeno slovenská dojná ovca, Celkový víťaz TOP 2019 - ovce a TOP 2019 - kozy.
Na webovej stránke zväzu je uverejnená prezentácia o aktuálnej situácii v chove oviec a kôz na Slovensku od Ing. Martina Nevolného, generálneho riaditeľa Sekcie poľnohospodárstva, Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.
O aktuálnom zdravotnom stave a zdravotnej bezpečnosti ovčích a kozích produktov informuje prof. Jozef Bíreš, ústredný riaditeľ Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR.
Výsledky v kontrole úžitkovosti v chove oviec a kôz za uplynulý plemenársky rok prezentuje Ing. Péter Görözdi, riaditeľ Plemenárskych služieb SR, š. p.

Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku - družstvo začal na youtube kanáli tiež s uverejňovaním videí, kde bude postupne predstavovať jednotlivé plemená oviec a kôz.

Viac sa dočítate v odbornom týždenníku Roľnícke noviny.

 

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down