27.10.2023 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Deň chovateľov mäsového dobytka na východe

Dňa 11. októbra sa v obci Medzianky, medzi Prešovom a Vranovom nad Topľou, konal jubilejný 10. Chovateľský deň mäsových plemien dobytka - Východ.

Na výstave sa prezentovalo 11 chovateľov z východného Slovenska, ktorí predstavili 33 zvierat štyroch čistokrvných mäsových plemien hovädzieho dobytka - charolais, limousine, blonde d´aquitaine a simentál mäsový.
Ako uviedol Ing. Ivan Nemčovský, výkonný riaditeľ Zväzu chovateľov mäsového dobytka na Slovensku - družstvo (ZCHMD), kvalita zvierat potvrdila napredovanie genofondu mäsových plemien kráv chovaných na Slovensku, čo bolo hodné už 10. ročníka výstavy v Medziankach.
„Región východného Slovenska znova potvrdil svoje popredné miesto v chove mäsových kráv. Výstavu tento rok navštívilo 105 návštevníkov, ktorí si okrem prehliadky vystavovaných zvierat mohli vypočuť i prednášky súvisiace s chovom kráv bez trhovej produkcie mlieka. Súčasťou bolo aj zavŕšenie rokovania medzi zástupcami ZCHMD a Združením chovateľov maďarského stepného dobytka, a to podpisom dodatku k zmluve z dňa 7. 7. 2017 o spolupráci pri plemenitbe,“ zhodnotil podujatie šéf ZCHMD.

Viac sa dočítate v odbornom týždenníku Roľnícke noviny č. 44.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down