20.11.2013 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dlhoročná spolupráca pretrváva

Spolupráca medzi poľnohospodárskou prvovýrobou - družstvami a predajcami poľnohospodárskej techniky nie je nič výnimočné. Je to bežný obchodný vzťah. Avšak pokiaľ je táto spolupráca medzi kupujúcim a predávajúcim dlhodobá, je zrejmé, že spokojné sú obe strany. A práve do spomínaného vzorca presne zapadá i dlhoročná spolupráca Poľnohospodárskeho družstva TRÍBEČ Nitrianska Streda s ich osvedčeným dodávateľom poľnohospodárskej techniky, spoločnosťou AGROTRADE GROUP spol. s r.o., s ktorou spolupracujú už 15-ty rok.

Bohatá história

Poľnohospodárske družstvo TRÍBEČ Nitrianska Streda prešlo počas svojej histórie dvomi významnými zlučovaniami. Prvé prebehlo v novembri 1972, kedy sa obce Krnča, Práznovce a Solčany spojili a začali obhospodarovať pôdu s celkovou výmerou približne 2400 ha. Druhé nasledovalo v januári roku 1977, kedy pribudli ďalšie štyri dediny, Nitrianska Streda, Kovarce, Súľovce a Čeľadice. Družstvo v tom čase zažívalo najväčší rozmach, malo 1200 členov. Výmera obhospodarovanej pôdy sa pohybovala na úrovni 4400 ha a silná bola i živočíšna výroba s viac než 4000 ks hovädzieho dobytka. Súčasťou družstva bolo sedem dedín a asi 14 katastrov.

Z oboch strán cesty

Chotár Poľnohospodárskeho družstva TRÍBEČ Nitrianska Streda je pomerne rozľahlý. Nachádza sa po oboch stranách cesty vedúcej z Partizánskeho do Nitry na dĺžke približne 25 km od katastra obce Krnča, až po kataster obce Súľovce. Celková výmera činí 3289 ha ornej pôdy, ktorá je lokalizovaná zo západnej strany pod pohorím Tríbeč. Spodná časť chotára je rovinatejšia, s vyšším úrodovým potenciálom, naopak horná strana nachádzajúca sa pod okrajom lesa je svahovitejšia. Medzi pestované plodiny na družstve patrí pšenica (1029 ha), jačmeň jarný (460 ha), jačmeň ozimný (99,5 ha), repka (292 ha), kukurica na zrno (507 ha), kukurica na siláž (258 ha), krmoviny (160 ha) a cukrová repa ( 351 ha), pre pestovanie ktorej je táto oblasť obzvlášť vhodná.

Celý článok nájdete v ROĽNÍCKYCH NOVINÁCH č. 47

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down