Dnes bude premiér v Bruseli rokovať o dvojakej kvalite produktov v EÚ

Dvojaká kvalita produktov v rámci Európskej únie bude témou pracovnej cesty premiéra Roberta Fica (Smer-SD), ktorý sa vo štvrtok (27.7.) v Bruseli stretne s viacerými predstaviteľmi EÚ.

Na stretnutí s predsedom Európskej komisie (EK) Jeanom-Claudeom Junckerom bude Fico aj v mene Vyšehradskej štvorky (V4) diskutovať o dvojakej kvalite potravín a možných opatreniach, ktoré by mohla komisia v tejto oblasti prijať.
O tejto problematike bude slovenský premiér neskôr počas dňa rokovať aj s eurokomisárkou pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť Věrou Jourovou. V Bruseli Fico absolvuje aj stretnutie s predsedom Európskej rady Donaldom Tuskom.
Premiéri Česka, Maďarska a Poľska poverili Fica rokovaniami s Junckerom minulý týždeň (19.7.). Bohuslav Sobotka, Viktor Orbán, Beata Szydlová a Robert Fico sa stretli v Budapešti na rokovaniach V4 s izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom.
„Budem veľmi razantne žiadať v mene V4 predsedu EK, aby komisia pristúpila urýchlene k zmenám príslušnej legislatívy, pretože toto sú neférové praktiky, ktoré nás poškodzujú a ktoré predovšetkým vyvolávajú veľkú mieru nedôvery a nevôle medzi našimi občanmi,“ vyhlásil v Budapešti Fico.

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *