14.11.2013 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Do súťaže Hovorme o jedle sa zapojilo 164 škôl

Do súťaže Hovorme o jedle sa zapojilo 164 základných škôl s celkovým počtom 37 691 žiakov. Uvedenú súťaž zorganizovala Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora v súčinnosti s neziskovou organizáciou Centrum rozvoja znalostí o potravinách. Záštitu nad podujatím prevzali Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Cieľom tejto súťaže, ktorá sa uskutočnila v týždni od 14. do 18. októbra, bolo najmä oboznámiť deti s procesom výroby potravín a oboznámiť ich s výberom potravín a naviesť na zdravý životný štýl. Cieľovou skupinou boli deti a učitelia základných škôl.
Na každý deň v týždni od 14. do 18. októbra boli vybrané dve témy so zameraním na potraviny a výživu. Jedna z nich sa týkala konkrétnej potravinovej skupiny a druhá bola zameraná na základné zručnosti a vedomosti žiakov o zásadách zdravej výživy. Úlohou žiakov a učiteľov bolo vymyslieť a zrealizovať rôzne aktivity k stanoveným témam. Následne z nich pripravili a zaslali na hodnotenie súťažný príspevok. Tých prišlo celkovo 900 a z nich hodnotiaca komisia vybrala najlepší príspevok na každú tému. Okrem toho boli ocenené aj „najaktívnejšie“ školy.

Celkovo bolo teda ocenených trinásť škôl, ktorých zástupcovia si vo štvrtok (14.11.) prevzavli v Bratislave ocenenia z rúk predsedu SPPK Milana Smenačíka, štátenho tajomníka MPaRV SR Štefana Adama.

Viac sa dočítate v najbližšom, 47. čísle Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down