18.03.2015 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Drevostavbou roku 2014 je permakultúrna ekofarma z Malej Lehoty

V súťaži Drevostavba roku 2014 obsadila prvé miesto permakultúrna ekofarma - NED Malá Lehota od DREVSTAVU SLOVAKIA, s.r.o. Rozhodla o tom odborná porota, ktorá vyberala spomedzi desiatky drevostavieb, nominovaných členskými spoločnosťami Zväzu spracovateľov dreva (ZSD) SR.

Na druhom mieste sa umiestnil rodinný dom v Kováčovej od firmy ForDom, tretí bol rodinný dom Žilina Gbelany-Južné Terasy od JK Slovakia, s.r.o. Udelené bolo tiež štvrté miesto, a to krytému bazénu pri rodinnom dome od MPA drevodomu, s.r.o.
Súťaž organizovala už po tretíkrát Sekcia drevostavieb (SD) ZSD SR. Jej cieľom je spopularizovať stavby na báze dreva, ktorých výstavba môže byť významným faktorom pri reštartovaní stavebníctva a tým aj ekonomiky Slovenska. "Navyše sa pomocou zvýšeného dopytu po drevostavbách môže prejaviť podpora používania dreva ako domácej strategickej obnoviteľnej suroviny 21. storočia v stavebníctve v produktoch s vyššou pridanou hodnotou," uviedol pre TASR generálny sekretár zväzu Peter Zemaník.
Nezanedbateľnou súčasťou súťaže je aj propagácia popredných výrobcov drevostavieb, členov ZSD SR, na spotrebiteľských výstavách Nábytok a bývanie v Nitre a CONECO Racioenergia v Bratislave.
Od roku 2008 do roku 2013 sa podiel moderných drevostavieb na odovzdaných nových rodinných bytových domoch na Slovensku zvýšil z 5 % na viac ako 10 %. Ročne sa na Slovensku postaví a odovzdá približne 700 nových rodinných domov, ktoré sú postavené z konštrukčného systému na báze dreva. Do roku 2025 si SD ZSD dala za cieľ tento podiel zvýšiť na 30 %.

(tasr!

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down