07.02.2024 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EK chce viesť s poľnohospodármi dialóg o klimatických cieľoch

Európska komisia (EK) sa bude snažiť prostredníctvom dialógu obnoviť dôveru poľnohospodárov, skôr než rozhodne o svojom ďalšom cieli v oblasti znižovania emisií.

Vyhlásil to v stredu európsky komisár pre klímu Wopke Hoekstra. Jeho vyjadrenie prišlo v čase, keď Brusel pred blížiacimi sa voľbami do Európskeho parlamentu (EP) čelí rozhorčeným protestom farmárov.
        Komisia v utorok (6. 2.) odporučila, aby si EÚ stanovila cieľ znížiť do roku 2040 čisté emisie skleníkových plynov o 90 % v porovnaní s hodnotami z roku 1990. Vďaka tomu by sa mala Únia podľa predstáv Komisie stať do roku 2050 klimaticky neutrálnou. Poľnohospodárstvo sa na celkových emisiách skleníkových plynov v EÚ podieľa viac ako 10 %.
        Komisia predložila svoj návrh v snahe "vybudovať dôveru a podporu" pred prijatím akéhokoľvek konečného rozhodnutia o cieli v oblasti zmeny klímy, povedal Hoekstra. "Chceme viesť dialóg s malými a strednými podnikmi, s priemyslom, s poľnohospodármi, ale aj so všetkými, ktorí sú súčasťou ekosystému poľnohospodárstva," zdôraznil eurokomisár.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down