25.02.2015 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EÚ chce podporiť trh s bravčovým mäsom kompenzáciou uskladňovania zásob

Európska komisia (EK) dnes oznámila, že začína poskytovať podporu pre súkromné skladovanie bravčového mäsa, čo má pomôcť oživiť európsky trh s bravčovým mäsom, na ktorý negatívne vplýva ruské embargo na dovoz vybraných európskych potravín.
Návrh EK na zavedenie podpory pre súkromné skladovanie bravčového mäsa vyvolali členské štáty EÚ a začne platiť už začiatkom marca.

Tento krok prispeje k zmierneniu tlakov na trhu s bravčovým mäsom v EÚ vyplývajúcich z kombinovaného účinku ruských dovozných bariér a zvyšovania produkcie bravčového mäsa v EÚ.
Eurokomisár pre poľnohospodárstvo Phil Hogan v tejto súvislosti upozornil, že ceny bravčového mäsa sú teraz 20 % pod úrovňou päťročného priemeru.
"Verím, že pomoc určená súkromnému skladovaniu je najúčinnejším nástrojom na riešenie zložitej situácie na trhu. Toto opatrenie stiahne značné množstvo výrobkov z trhu, čo by malo mať za následok stabilizáciu trhu a stabilizáciu finančnej situácie poľnohospodárov," uviedol Hogan.
Podľa komisára opatrenie exekutívy EÚ by malo viesť k oživeniu tohto trhu stimuláciou cien. Dodal, že ide o cielené trhové opatrenie v rámci nariadenia o spoločnej organizácii trhov z roku 2013, ktoré umožňuje kompenzácie na časť zásob skladovaných po určité obdobie.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down