29.04.2014 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

EÚ schválila 20 programov z 11 štátov na propagáciu poľnohospodárskych výrobkov

Európska komisia (EK) dnes schválila 20 programov na podporu poľnohospodárskych výrobkov v EÚ a v tretích krajinách v súhrnnej hodnote 46,5 milióna eur. Programy sa týkajú 11 členských štátov EÚ, Slovensko medzi nimi nie je.

Programy, ktoré sú vo veľkej väčšine na tri roky, sú poskytované s celkovým rozpočtom vo výške 46,5 milióna eur, z čoho EÚ prispeje sumou 23,3 milióna eur.
Vybrané programy pokrývajú rôzne kategórie výrobkov, ako sú kvalitné výrobky, organické výrobky, ovocie a zeleninu, vína, mlieko a mliečne výrobky, kvety, spracované obilniny a ryža, označovanie vajec, ako aj kombinácie rôznych typov výrobkov.
Tretie krajiny a regióny, na ktoré je zameraná propagácia európskych poľnohospodárskych výrobkov, sú Severná Amerika, Rusko, Čína, Blízky východ, juhovýchodná Ázia, India, Latinská Amerika, Nórsko, Azerbajdžan, Bielorusko a Turecko.
Uvedených 20 programov, z ktorých 12 odkazuje na vnútorný trh EÚ a osem na tretie krajiny, bolo vybraných z 33 projektov predložených do 30. novembra 2013. Celkový ročný rozpočet EÚ pridelený pre tieto programy je približne 60 miliónov eur.
Podľa nedávnej politickej dohody o nových pravidlách pre podporu propagácie európskych poľnohospodárskych výrobkov (platných od roku 2016) sa tento rozpočet do roku 2020 zvýši postupne na 200 miliónov eur.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down