10.12.2017 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Európska komisia chce varovať Bayer pre akvizíciu firmy Monsanto

Európska komisia podľa zasvätených zdrojov plánuje poslať nemeckému koncernu Bayer varovanie v súvislosti s plánovanou akvizíciou amerického výrobcu geneticky modifikovaného osiva Monsanto. Tento krok by mohol prinútiť Bayer k ďalším ústupkom.

Podľa nemenovaného zdroja Brusel v nadchádzajúcich týždňoch pošle tzv. vyhlásenie o výhradách, definitívne rozhodnutie však zatiaľ nepadlo. Spoločnosti budú musieť splniť požiadavky uvedené v tomto dokumente, v opačnom prípade EK transakciu neschváli. Brusel preveruje transakciu od augusta pre obavy, že Bayer získa dominantné postavenie, čo povedie k obmedzeniu hospodárskej súťaže a zvýšeniu cien.
Bayer sa vďaka akvizícii v hodnote 66 miliárd USD (56,21 miliardy eur) stane najväčším výrobcom pesticídov a osiva na svete, čo už vyvoláva ostrú kritiku ekologických aj poľnohospodárskych skupín. Bayer už v októbri súhlasil s predajom svojich divízií osiva a herbicídov koncernu BASF za 5,9 miliardy eur. Vzhľadom na rozsah transakcie však ani tento ústupok nemusí stačiť a musí ponúknuť ďalšie.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down