22.09.2014 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Experimentálne políčka s francúzskym šarmom

Jedným z vystavovateľov na 41.ročníku medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex 2014 bola aj spoločnosť JMC seed. Novozámocká firma je výhradným dovozcom a distribútorom osív francúzskej šľachtiteľskej spoločnosti HM Clause pre Slovenskú a Českú republiku. Návštevníkom počas trvania výstavy ponúkala nielen osivá zelenín, ktoré mohli reálne vidieť aj na výstavných políčkach ÚKSÚP-u, ale aj s nimi spojené služby.

„Ja ako bývalý hlavný referent pre zeleninu na ÚKSÚP-e mám k tejto inštitúcii stále blízky vzťah, aj preto sa na tejto výstave zeleniny zúčastňujem a tiež čiastočne sponzorsky spolupodieľam,“ prezradil Ing. Ján Marek riaditeľ spoločnosti JMC seed.

Na Agrokomplexe spoločnosť predstavovala hlavne odrody zelenín, ktoré sa na našom trhu najviac presadili a samozrejme perspektívne novinky, ktoré prešli precíznym výberom v prevádzkových a maloparcelkových pokusoch ako u nás, tak  aj v okolitých štátoch, a ktoré o svoje miesto ešte len zabojujú.

Spoločnosť má vo svojom portfóliu až 31 druhov zelenín. „Sme veľmi silní v kapustovinách, ako napríklad karfioly, kapusty, kely a brokolice, máme tiež veľmi kvalitné papriky a rajčiny, lahôdkovú kukuricu, melóny vodové i cukrové, cukety, mrkvy, uhorky a ďalšie,“ informoval ďalej J. Marek a ako tiež dodal, v ponuke majú aj zemiaky z holandského šľachtenia od spoločnosti MEIJER, ktorá je známa vysokou kvalitou odrôd aj množiteľského materiálu. Spomenul odrodu Lady Christl. Ide o skorú odrodu zemiaka (varný typ AB) so svetložltou šupkou, vysokým počtom hľúz a s dobrou rezistenciou voči chrastavitosti. Vďaka oválnemu tvaru hľúz pevnej a tvrdej štruktúry je vhodná na pranie. Tiež úspešne pestované odrody na Slovensku sú odrody Musica, Melody a Lady Claire.

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down