09.01.2014 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Expozícia v znamení noviniek

Medzinárodná výstava poľnohospodárskej techniky, Agritechnica 2013 priniesla mnoho noviniek. K významným producentom pôdospracujúceho náradia sa radí aj český výrobca Farmet a. s., ktorý sa v segmente poľnohospodárskych strojov špecializuje na výrobu pasívneho pôdospracujúceho náradia a výrobu sejacích strojov. Na výstave prezentoval nové sejačky Falcon ale i zjednodušenú verziu sejačky Premium NS 6, inovovaný Kompaktomat, hĺbkový kyprič Diger a k horúcim novinkám patrí i kyprič Fertis s prihnojovaním, ktorý však nebol vystavený v expozícii spoločnosti.

Inovujú sejaciu techniku

Bledomodré náradie značky Farmet, to nie sú len pôdospracujúce diskové či radličkové kypriče, ale i výkonná sejacia technika. V radoch známych sejačiek Premium, rozširuje spoločnosť Farmet a.s. ponuku strojov o zjednodušenú verziu Premium NS 6. Zjednodušená verzia sejačky sa bude vyrábať v záberoch 4; 4,8; 5; 5,6 a 6 m a to iba ako nesená verzia.

K najhorúcejším novinkám spoločnosti Farmet a.s. patrí nová sejačka Falcon, postavená na koncepcii modulovej konštrukcie. Novinka, ktorej testovanie prebehlo počas uplynulého roka a konalo sa aj na území západného Slovenska prinieslo potrebné informácie o kvalite práce stroja. „V rámci pokusných výsevov sme s novou sejačkou Falcon vysiali v rámci západného Slovenska približne 60 ha. K dispozícii sme tak mali prvé výsledky založenia porastov, ktoré sú veľmi zaujímavé. Porasty boli veľmi pekne založené, boli vyrovnané a v dobrej kondícii“ povedal Ing. Dalibor Chropeň, konateľ spoločnosti ASV AGRONOVA s.r.o., ktorá ma výhradné zastúpenie značky Farmet na slovenskom trhu.

viac v RN. č. 3

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down