06.07.2018 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Farmári dementujú tvrdenia o tom, že na premiéra nemali čas a preto sa s ním nestretli

Premiér farmárom navrhol dve možnosti stretnutia a tí si vybrali tú, ktorá mu umožní lepšie spoznať problémy v poľnohospodárstve

V pondelok 2.7. okolo 16.00 pooobede telefonoval predseda vlády SR so zástupkyňou Iniciatívy poľnohospodárov Luciou Gallovou aby ju informoval, že na druhý deň ráno bude na východnom Slovensku a môže dôjsť na farmu Gyňov. Povedal, že bude mať na poľnohospodárov čas zhruba hodinu a pol a nebude môcť navštíviť ďalšie problémové východoslovenské farmy, ktoré mu vytipovali zástupcovia Iniciatívy poľnohospodárov.

Premiér L. Gallovej navrhol aj to, že môžu spoločne nájsť iný termín stretnutia, počas ktorého by si vedel na farmárov nájsť viac času.

„Po porade s kolegami som pánovi premiérovi oznámila, že súhlasíme s druhou možnosťou a budeme hľadať iný, vhodnejší termín spoločného stretnutia,“ uviedla L. Gallová.

Farmár z okolia Košíc František Oravec si váži záujem Petra Pellegriniho osobne spoznávať farmárov a rozprávať sa o ich problémoch. Na jeho farmu v Gyňove kde bol premiér pozvaný otvoreným listom farmárov, mali prísť aj zástupcovia farmárov z celého Slovenska.

Farmári z južného Slovenska dokonca chceli pozvať premiéra aj na juh Slovenska.

„Škoda, že si na nás pán premiér nenašiel čas v Bratislave. Pred dvoma týždňami však avizoval, že začiatkom júla chce osobne navštíviť farmy na východe Slovenska. Preto aj napriek tomu, že je žatva, ktorá nás mimoriadne zaneprázdňuje, rozhodli sme sa ponúknuť mu stretnutie. Ako sme už neraz spomínali, problémy v poľnohospodárstve,  na ktoré už roky upozorňujeme sa netýkajú len jedného, či dvoch, ale takmer všetkých regiónov.  Preto sme chceli,  aby sa na našom stretnutí v Gyňove zúčastnili aj zástupcovia farmárov z ostatných regiónov Slovenska. To sa však nedá zorganizovať v priebehu niekoľkých hodín. Nakoľko je nám jasné, že aj čas pána premiéra je mimoriadne vzácny, zhodli sme sa, že ním nebudeme zbytočne plytvať. Preto sme akceptovali jeho druhú ponuku a rozhodli sa nájsť spoločne s ním iný, vhodnejší termín. Taký, ktorý nebude šitý horúcou ihlou a ponúkne pánu premiérovi príležitosť čo najlepšie a najkomplexnejšie spoznať problémy v poľnohospodárstve, ktoré okrem iného brzdia aj rozvoj regiónov,“ uviedol František Oravec.

Iniciatíva poľnohospodárov

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down