27.07.2020 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Farmárom a potravinárom môže pomôcť nová agrokomisia pri NR SR

Farmárom a potravinárom môže pomôcť nová agrokomisia pri Národnej rade (NR) SR. Tvrdí to koaličná SaS. Zriadenie Komisie pre podporu agrorezortu bude iniciovať poslankyňa Jarmila Halgašová (SaS).

Vytvorenie komisie vyplýva zo záverov workshopu "Nitriansky kraj – poľnohospodársky a potravinársky región", ktorý sa konal v minulom týždni. Komisia má byť poradným orgánom Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.
"Vzor fungovania takejto komisie môžeme vidieť pri Výbore NR SR pre hospodárske záležitosti, kde je zriadených niekoľko komisií," skonštatovala Halgašová. Cieľom komisie má byť efektívnejšia a užšia spolupráca pri legislatívnom procese s predstaviteľmi agrosektoru.
Členmi komisie by boli predstavitelia profesijných organizácií a odborníci. Účasť v komisii je otvorená a na rokovania budú prizývaní odborníci z dotknutých oblastí. "Odborná komisia chce priniesť konkrétne riešenia, či už návrhy zákonov alebo strategických opatrení, ktoré budú predkladané v rámci spolupráce rezortnému ministrovi," priblížila Halgašová.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down