01.10.2021 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Festival Agrofilm žije!

V pondelok 4.10.2021 sa začína 37. ročník Medzinárodného filmového festivalu AGROFILM.

Organizátori z Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra v Lužiankach už tradične prvý októbrový týždeň pripravili pre laické aj odborné publikum  filmové menu plné chutí, emócií, faktov aj zábavy.  

 

Značke „ Agrofilm“ ostali tento rok verní, alebo ju práve objavili,  filmári z 24 krajín, 5 kontinentov a spolu prihlásili  98 filmov.  

 

Od pondelka do soboty sa bude premietať tradične, aj online. Spolu  44 hodín kvalitných filmových dokumentov môžu diváci sledovať online na www.agrofilm.sk a to dopoludnia, večer a pre vytrvalých je pripravený aj nočný filmový klub.  Pri dodržaní všetkých protipandemických opatrení sa bude premietať aj v kinosálach a to na univerzitách v Košiciach, Zvolene, Bratislave, na NPPC v Bratislave, v synagóge v Brezne  a tento rok aj mimoriadne v Múzeu TANAPu v Tatranskej Lomnici.

 

Ponuka je bohatá a filmári potvrdili, že atraktívne témy sa dajú nájsť  aj v maštali, na poli, v lese, v mori, v pôde, či na konári. Tento rok rezonovali témy ako je zodpovedné využitie pôdy, ochrana a obnova zdrojov pre výživu, šetrné poľnohospodárstvo na veľkých lánoch, ale aj v malých záhradách, vrátane otázky či má poľovníctvo zmysel.

 

Členovia medzinárodnej poroty Agrofilmu sa po ročnej prestávke stretli osobne v Lužiankach už septembri a spolu ocenili 14 výnimočných dokumentov. Ich verdikt bude zverejnený v závere festivalu v piatok  8.10.2021.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down