12.06.2023 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Firme Mondelez hrozí pre zotrvanie v Rusku bojkot v Škandinávii

Cukrovinkárska spoločnosť Mondelez International čelí za zotrvávanie na ruskom trhu rozsiahlemu bojkotu v škandinávskych krajinách.

S cieľom ochrániť svoj biznis preto požiadala nórsku vládu o rokovania. Informovala o tom agentúra Reuters.
        V minulých dňoch viacero firiem z Nórska a zo Švédska uviedlo, že plánujú zastaviť predaj výrobkov firmy Mondelez. Takéto oznámenie zverejnili napríklad aerolínie SAS a Norwegian Air, železničná spoločnosť SJ, hotelová sieť Strawberry, maloobchodný reťazec Elkjop, lodiarska firma Fjord Line, ako aj Nórska futbalová asociácia. Spoločnosť Coop Norge, druhý najväčší predajca potravín v Nórsku, uviedol, že pred konečným rozhodnutím počká na vyjadrenie vlády. Mondelez, svetový výrobca cukroviniek a sušienok, do ktorého portfólia patria značky ako Toblerone či Oreo, pôsobí na trhoch Nórska a Švédska prostredníctvom miestnych výrobcov čokolády Freia a Marabou.
        Po útoku Ruska na Ukrajinu vo februári minulého roka sa niektoré západné firmy z ruského trhu stiahli. Ďalšie tam však stále zostávajú a medzi nimi aj Mondelez, aj keď zamestnanci z niektorých krajín tlačili na firmu, aby trh opustila.        
        Mondelez v nedeľu večer (11. 6.) oznámil, že jeho vedenie sa plánuje stretnúť v Nórsku s predstaviteľmi príslušných ministerstiev, aby vysvetlilo pozíciu firmy. Spoločnosť dodala, že v Rusku vyrábané produkty na nórskom trhu nepredáva, navyše, v Ruskej federácii vykonáva už iba "obmedzené" aktivity, pričom na tomto trhu zastavila všetky investície.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down