25.08.2014 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Flexibilnejšia výrobná linka rezačiek

Samochodné rezačky patria v poľnohospodárstve k tým výkonnejším strojom a pri rezačkách Krone to platí doslova. Svoje čestné miesto má v rámci historickej expozície vyrábaných strojov aj jedna z prvých samochodných rezačiek Big X, prototyp vyrobený 20. Mája 2003 s výkonom motora 780 k, ktorý sa nachádza pri vstupe do výrobného závodu v Nemeckom meste Spelle. Je jasné, že odvtedy prešli tieto stroje dlhú cestu vylepšení, avšak koncept založený napríklad na trojici vkladacích valcov ostal nezmenený. Najnovším počinom značky Krone v segmente samochodných rezačiek bolo vybudovanie úplne novej výrobnej linky, ktorá je zakončená skúšobnou stanicou, kde sa po dobu štyroch hodín a plnom výkone motora preveria všetky parametre stroja.

Najnovšia výrobná hala

K rozrastaniu výrobného závodu Krone v Spelle najnovšie prispeli nové výrobné priestory určené na výrobu samochodných rezačiek Big X. V rámci investície výstavby nových výrobných priestorov bolo preinvestovaných 10 mil. eur, pričom vznikla celkom nová moderná výrobná hala, s dĺžkou 267 m a šírkou 27 m. Nová hala je koncipovaná tak, aby spĺňala najmodernejšie postupy využívané pri montážnych linkách, čo v praxi znamená zásobovanie jednotlivých montážnych pracovísk dielmi v presne stanovenom čase (just-in-time). Odpadá tak nutnosť skladovania jednotlivých dielov vo veľkom sklade. Nové výrobné priestory sú zakončené špeciálnym testovacím stanoviskom.

Pružnejšia výroba rezačiek

Každý výrobca, nielen poľnohospodárskej techniky, sa snaží dodať objednaný tovar zákazníkovi v čo najkratšom čase. Inak tomu nie je ani pri značke Krone, kde sa neustálou modernizáciou výrobných priestorov snažia čo najflexibilnejšie reagovať na dopyt po technike. Tento významný krok vpred im umožnila výstavba novej montážnej linky, ktorá sa od tej existujúcej líši v niekoľkých podstatných detailoch. Pokiaľ existujúca výrobná linka samochodných rezačiek Big X fungovala na princípe uloženie montážnych dielov priamo vedľa výrobnej linky v hale, čo následne nedovoľovalo tak pružne meniť vyrábaný model, nová montážna linka pracuje na princípe operatívnej výroby, čo umožňuje nový systém montáže. Ročne by malo z tejto výrobnej linky zísť 300 ks samochodných rezačiek Big X , čo je v prepočte na výkonnosť linky za jeden deň približne jeden a pol rezačky. Cieľom je zvýšiť ročnú produkciu na 600 – 700 strojov.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down