29.12.2015 | 09:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Francúzska potravinárska firma Danone zatvorí v Rusku dva závody

Francúzska potravinárska spoločnosť Danone zatvorí dva svoje závody v Rusku. Ako firma oznámila, tento krok je nevyhnutný vzhľadom na klesajúce tržby, nízku ziskovosť a vysokú opotrebovanosť zariadení. Navyše, pri súčasnej ekonomickej situácii v Rusku sa investovať do modernizácie týchto závodov neoplatí. Informovala o tom ruská agentúra TASS.

Jeden zo závodov zatvorí francúzsky výrobca mliekarenských produktov v sibírskom meste Tomsk a druhý v povolžskom meste Čeboksary, ktoré je hlavným mestom Čuvašskej republiky. Zariadenie závodu v Čeboksary sa presunie do Kazane. Zariadenie zo závodu v Tomsku zasa do dvoch závodov v iných regiónoch.
Spoločnosť uviedla, že tento krok, ktorý chce zrealizovať do konca 1. štvrťroka budúceho roka, je nevyhnutný. Ako dodala, v súčasnej situácii na ruskom trhu by investície do modernizácie závodov, aby sa dostali na požadovanú úroveň v oblasti kvality a ekologických noriem, bolo neefektívne.
Rušenie závodov sa dotkne približne 300 zamestnancov, ktorým spoločnosť vyplatí kompenzácie. Firma dodala, že tieto kompenzácie budú vyššie, než vyžaduje ruská legislatíva v oblasti pracovného trhu. Danone zároveň potvrdila rozsah investícií do modernizácie ďalších závodov, ktoré v Rusku má. Ako uviedla, do roku 2017 plánuje na ruskom trhu investovať do modernizácie okolo 700 miliónov USD (638,57 milióna eur).

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down