28.12.2021 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Geodetický a kartografický ústav sprístupnil nový Geoportál

Geodetický a kartografický ústav Bratislava sprístupnil 22. decembra nový Geoportál. Informoval o tom predseda Úradu geodézie, kartografie a katastra (ÚGKK) SR Ján Mrva.

Geoportál podľa neho prešiel komplexným prepracovaním grafickej časti s cieľom zlepšiť prehľadnosť a prístupnosť informácií z rezortu geodézie, kartografie a katastra SR a taktiež aj orientáciu na portáli. Upozornil, že súčasťou Geoportálu je aj jeden z najobľúbenejších systémov používaný občanmi a firmami v SR, a to mapový klient ZBGIS.
      Nový Geoportál podľa Mrvu umožňuje plnohodnotné prehliadanie aj na mobilných zariadeniach (mobil, tablet). Taktiež bolo vylepšené vyhľadávanie na portáli. Nový Geoportál je optimalizovaný a  prispôsobený aj pre zrakovo znevýhodnených používateľov.
      Dodal, že sa odstránili viaceré nedostatky. Webové stránky boli upravené v zmysle zákona o informačných technológiách vo verejnej správe, ako aj vyhlášky Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu o štandardoch pre informačné technológie verejnej správy.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down