12.03.2014 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Globálne fórum a Expo o rodinných farmách

V priebehu minulého týždňa zasadalo v Budapešti Globálne fórum a Expo o rodinných farmách. Diskutovanými témami pod gesciou generálneho riaditeľa FAO a ministra rozvoja vidieka Maďarska, boli prípravy na Medzinárodný rok rodinných fariem 2014. V rámci ministerského fóra vystúpila za okrúhlym stolom aj štátna tajomníčka MPRV SR, Magdaléna Lacko – Bartošová, ktorá sa vo svojom príspevku dotkla aktuálnej problematiky rodinných fariem na Slovensku ako aj problémov, ktorým musia u nás farmári čeliť.

Globálne fórum sa venovalo štyrom hlavným témam: úloha rodinných fariem v prispievaní k lokálnej a globálnej potravinovej bezpečnosti, rodinné farmy a tri dimenzie udržateľnosti- harmonizovanie sociálnych, environmentálnych a ekonomických aspektov, hlavné výzvy a príležitosti pre poľnohospodárske investície do rodinných fariem a úlohe žien v rodinných farmách.“

Globálne fórum, ktorého sa zúčastnili ministri poľnohospodárstva členských krajín FAO spolu zo zástupcami vlád, medzivládnych organizácií, mimovládneho sektora, miestnych a medzinárodných organizácií rodinných farmárov, občianskeho sektora, producentov a družstiev, súkromného sektora a výskumných ústavov, poskytlo priestor pre otvorenú diskusiu o hlavných témach integrovaným spôsobom. Hlavné politické diskusie boli vedené prostredníctvom ministerských okrúhlych stolov a paralelných zasadnutí- panelových diskusií.

(mpsr.sk)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down