09.10.2014 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hamé epxanduje na Slovensku, kupuje výrobcu majonéz Doma

Český výrobca balených potravín Hamé expanduje na slovenskom trhu. V Bratislave dnes oznámil, že kupuje najväčšieho slovenského výrobcu majonéz, dressingov, ochutených a tatárskych omáčok - prešovskú spoločnosť Doma. Informoval o tom český portál idnes.cz.

"Výrobky tradičnej slovenskej firmy Doma vhodne doplnia a rozšíria portfólio Hamé a umožnia nám lepšie bojovať s medzinárodnou konkurenciou. Chceme výrobu na Slovensku aj naďalej rozvíjať a využiť synergické efekty s celou skupinou Hamé, ktorá pôsobí na viacerých trhoch a má silnú pozíciu na retailovom trhu," uviedol generálny riadite skupiny Hamé Martin Štrupl.
Potravinárska spoločnosť tak získa závod s 50 zamestnancami a ročným obratom okolo 5 miliónov eur. Okrem výroby omáčok je firma Doma tiež jediným slovenským spracovateľom konzumných vajec na tekuté a sušené vaječné výrobky. Doma takisto vyrába rad privátnych značiek pre obchodné reťazce, ako sú Albert alebo Tesco.
Pre Hamé je Slovensko druhý najdôležitejší trh. V 1. polroku tohto roka vykázala spoločnosť na Slovensku tržby 15,5 milióna eur, čo je medziročný nárast o 3 %. Celkové tržby Hamé na všetkých trhoch dosiahli za prvých šesť mesiacov tohto roka 92,8 milióna eur a medziročne tak vzrástli o 7 %. Hamé generuje zhruba 51 % tržieb v zahraničí. Okrem Slovenska prevádzkuje tiež výrobné závody v Rusku a Rumunsku. Firmu od roku 2008 vlastní islandská spoločnosť Nordic Partners.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down