Haribo postaví svoju prvú továreň v USA

Nemecký výrobca sladkostí Haribo oznámil, že plánuje expanziu do USA. Svoju prvú továreň na americkej pôde postaví v štáte Wisconsin. Konkrétne v Kenosha County, zhruba 70 kilometrov severne od Chicaga.

Náklady na výstavbu továrne odhaduje Haribo na 242 miliónov USD (224,36 milióna eur) a výrobu by chcel spustiť už v roku 2020.
Hľadanie správneho miesta pre novú továreň bol „komplikovaný proces“, uviedol Rick LaBerge, viceprezident americkej divízie Haribo v tlačovej správe.
Hans Guido Riegel, partner spoločnosti Haribo, v súvislosti s plánmi na výstavbu továrne uviedol, že Haribo patrí k najrýchlejšie rastúcim producentom cukroviniek v USA. Nový americký závod bude jedným z najväčších výrobných závodov v tomto „sladkom“ odvetví. A miesto, kde bude stáť, poskytuje ideálne podmienky na ďalší rast.
Nemecká firma Haribo je známa najmä výrobou želatínových medvedíkov. Denne vyrobí v priemere 100 miliónov medvedíkov vo svojich 16 závodoch v 10 štátoch. Na celom svete zamestnáva takmer 7000 ľudí.

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *