09.07.2014 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hlavnou víziou je presnosť

Svoje dvanásťročné skúsenosti vo výžive a ochrane rastlín na Celoslovenských dňoch poľa prezentovala firma Qenerika s.r.o.

Spoločnosť, ktorá je lídrom v odporúčaní hnojenia rastlín a vo vykonávaní listových analýz už druhým rokom po sebe v Dvoroch nad Žitavou predstavila portfólio svojich prípravkov, listových a doplnkových hnojív.

„My sa na výživu rastlín pozeráme komplexne. Od včasnej jarnej stimulácie hnojivami Fortestim na podporu proti stresu rastlín, cez listové analýzy rastlín na všetky makro a mikroprvky a na základe výsledkov odporúčanie hnojív z rady Campofort Garant a Special až po jesennú aplikáciu hnojív Retafos a Fosfamid pre lepšie zakorenenie a prezimovanie ozimín,“ uviedol Ing. Igor Bobček, konateľ spoločnosti Qenerika, podľa ktorého je v dnešnej dobe dôležitá efektivita a presnosť a preto táto činnosť, teda listové analýzy zostávajú aj naďalej najhlavnejšou víziou firmy.

„Pri vyhodnocovaní listových analýz berieme do úvahy aj rozbory pôd a vyhodnocujeme komplexne prijateľnosť živín a navrhujeme riešenie.  My sa opierame o fakty čo rastliny skutočne potrebujú a na základe toho navrhujeme riešenia pre výživovú harmóniu rastlín. Našou prioritou je efektivita a presnosť, preto prinášame na Slovensko prevratné novinky v oblasti hnojenia,“ zdôraznil konateľ spoločnosti a spomenul  prípravok StabilureN  pre exektívne hnojenie dusíkom bez strát, anotechnológie v úplne novom prípravku do obilnín s obsahom nanočastíc kremíka – Nano FYT Si.  

Toto portfólio dopĺňa sekcia záhradných hnojív, kde ponúkajú klasické NPK hnojivá, ale aj slepačí hnoj alebo hnoj hovädzieho dobytka. Firma sa okrem výživy zaoberá aj prípravkami na ochranu rastlín. Zákazníkom vie ponúknuť nielen prípravky na ošetrenie repiek, ako napríklad Q-Bukon, Q-Star, Obilnín Qefon, kukurice Q-Mil, ale aj na ochranu cukrovej repy prípravkami Meta, Betari, Q-éčko, Péčko.

Výstavy sa plánuje Qenerika zúčastniť aj na budúci rok, nakoľko, ako dodal jej konateľ, podujatie spĺňa ich požiadavky na odbornosť. „Veľmi ma teší, že sa na Slovensku organizuje výstava pre poľnohospodárov na vysokej odbornej úrovni,“ dodal na záver.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down