15.03.2024 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hraničný priechod v Trstenej zablokovali protestujúci poľskí farmári

        Trstená 15. marca (TASR) - Protestujúci poľskí poľnohospodári v piatok dopoludnia zablokovali hraničný priechod Chyžné - Trstená. Pre TASR to potvrdila žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Hraničný priechod Trstená - Chyžné na severe Slovenska je uzavretý pre nákladné vozidlá. Protestujúci poľskí poľnohospodári ho dopoludnia zablokovali. Osobné autá púšťajú striedavo. V úseku sa pre nárast nákladnej dopravy tvoria kolóny. Na sociálnej sieti o tom informovali zo žilinskej krajskej polície.
        Dodali, že robia opatrenia zamerané na zabezpečenie plynulosti a bezpečnosti cestnej premávky a na bezpečné radenie prichádzajúcich nákladných motorových vozidiel k hraničnému priechodu. "Vodičov žiadame o zvýšenú opatrnosť, ohľaduplnosť a rešpektovanie pokynov príslušníkov Policajného zboru," uviedli.
        Policajti sa nachádzajú na miestach, kde sú kamióny odstavované. Situáciu monitorujú. "V prípade potreby sme pripravení prijať aj ďalšie nevyhnutné opatrenia," ubezpečili.
        Protest poľských poľnohospodárov proti nekontrolovanému prílevu obilia z Ukrajiny do Európskej únie potrvá od piatka do odvolania.


      

  


   

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down