06.08.2015 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hustosiate obilniny sú pozberané zo 76-% výmery

Hustosiate obilniny sú pozberané zo 76 % výmery, s priemernou úrodou 4,90 tony (t)/hektár (ha). Informovala o tom hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Jana Holéciová.

"Zber repky je ukončený na takmer 95 %, priemerná úroda je 2,63 t/ha. Z obilnín je jačmeň ozimný pozberaný na takmer 98 %, jačmeň jarný na 87 %, pšenica na takmer 88 %, triticale na 40 % a raž na 38 %," spresnila.
Žatvu podľa nej poľnohospodári už skončili v regiónoch Galanta, Nové Zámky, Komárno, Trnava, Bánovce nad Bebravou, Lučenec, Michalovce a Trebišov. "Naopak, v severných okresoch Slovenska poľnohospodári ešte len začínajú úrodu zberať," priblížila.
Žatevné práce počas 31. týždňa podľa Holéciovej pokračovali v regiónoch Bratislava, Malacky, Senica, Nitra, Zlaté Moravce, Topoľčany, Levice, Trenčín, Považská Bystrica, Žilina, Čadca, Martin, Prievidza, Zvolen, Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Veľký Krtíš, Rimavská Sobota, Rožňava, Poprad, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Prešov, Bardejov, Košice, Trebišov, Humenné, Michalovce, Svidník a Vranov nad Topľou.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down