22.02.2021 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hygienický set znižuje mikrobiálnu záťaž pri kŕmení teliat

Alma Pro Hygieneset je súprava pre hygienu v zvierat, ktorú na veľtrh EuroTier 2021 prihlásila spoločnosť Urban GmbH & Co. KG.

Hygiena je dôležitá pri všetkých druhoch hospodárskych zvierat, tak i pri kŕmení teliat. Riziko prenosu patogénov z teľaťa na teľa je obzvlášť vysoké pri automatickom kŕmení. Hygienický set Alma Pro predstavuje inovatívne použitie osvedčeného ožarovania UV-C, ktoré znižuje mikrobiálnu záťaž pri kŕmení teliat.
Špecifické UV-C žiarenie na príslušných hygienických miestach mliečneho automatu má viesť k významnému zlepšeniu v porovnaní s predchádzajúcimi technickými koncepciami pre redukciu mikróbov. Okrem UV-C ožiarenia vody, ktoré zaisťuje dokonalú kvalitu vody pre miešanie krmiva z hygienického hľadiska, predstavuje ďalšie monitorované ožarovanie cumlíka obrovské zlepšenie. Pri krátkych prestávkach medzi jednotlivými teľatami je cumlík a aj priľahlé kontaktné plochy ožiarený, čím sa počas prevádzky zlikviduje väčšina patogénov.
V porovnaní s inými sanitačnými spôsobmi, dostupnými na trhu, je Alma Pro Hygieneset bezpečnou, efektívnou metódou z hľadiska zdrojov a bez nutnosti použitia chemikálií.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down