24.01.2021 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inšpektori nezistili v decembri nedostatky v kvalite kontrolovaných vín

Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) SR v decembri 2020 nezistili nedostatky v kvalite kontrolovaných vín. Vyplýva to z aktuálnej správy ŠVPS SR.

"Celkovo bolo vykonaných 64 kontrol, z toho 13 vo výrobných podnikoch, 12 kontrol v maloobchodných predajniach sudových vín, 12 kontrol v maloobchodných predajniach a 2 kontroly vo veľkoobchodných skladoch. Počas mesiaca bolo vykonaných aj 25 kontrol pri dovoze vína z tretích krajín," spresnili veterinári.
Podľa správy bolo celkom ohodnotených 263 vzoriek vín. "Nedostatky v kvalite neboli zistené," zdôraznila štátna veterinárna a potravinová správa.
Najviac kontrol - 25 - a ohodnotených 150 vzoriek vín na mieste a 10 vzoriek odobratých do laboratória bolo podľa ŠVPS pri dovozoch vín z krajín mimo Európskeho spoločenstva.
"V sledovanom období bolo spolu dovezených 9 cisterien z krajín Macedónsko, Južná Afrika, Čile a Argentína. Vína v spotrebiteľských baleniach pochádzali z Gruzínska, Argentíny, Nového Zélandu a Moldavska. Z nafľašovaných vín bolo najviac dovezeného odrodového vína so zvyškovým cukrom z Moldavska," dodala veterinárna a potravinová správa.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down