19.07.2016 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inšpirovať k rozvoju chovateľských aktivít

O ustajnenie veľkých i malých hospodárskych zvierat na Celoslovenských dňoch poľa (CDP) v Dvoroch nad Žitavou sa postarala spoločnosť VETIS, významný dodávateľ chovateľských, jazdeckých i veterinárnych potrieb na Slovensku.

Návštevníci, ktorí zavítali na dni poľa, tak mohli obdivovať nielen políčka poľných plodín či modernú poľnohospodársku techniku, ale i expozíciu zvierat. Cieľom bolo inšpirovať a iniciovať hostí k rozvoju chovateľských aktivít a tým i živočíšnej výroby v regiónoch a predstaviť myšlienku, že Slovensko má potenciál krajiny, ktorá dokáže potraviny vyrábať, prípadne ich môže aj vyvážať.

Na ploche takmer 80 x 100 metrov boli prezentované rôzne možnosti mobilnej technológie ustajnenia hovädzieho dobytka, ale aj koní, oviec, kôz a ošípaných. Ako uviedol MVDr. Dušan Pukanec zo spoločnosti VETIS, technológia ohrád TEXAS, ktorá bola použitá v prípade hradenia zvierat, umožňuje chovateľom ľahko a rýchlo zostavovať mobilné hradenie, uličky, boxy alebo kruhové jazdiarne. „Chovateľ nemusí budovať žiadne pevné hradenie a ohrady, ktoré sú cenovo viac nákladné. Pri použití ohradných panelov strávi menej času pri stavbe a ušetrený čas môže venovať iným, dôležitejším potrebám v chove zvierat. Čo je však dôležité, použitie ohradných panelov je bezpečné ako pre zvieratá, tak i pre chovateľov, minimalizuje zranenia zvierat a nedochádza k stresovým situáciám,“ zdôraznil odborník.

Celý článok je uverejnený v ROĽNÍCKYCH NOVINÁCH č. 29.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down