02.05.2024 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

J. Bíreša na poste šéfa veterinárnej a potravinovej správy nahradil Martin Chudý

Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR má od začiatku mája nového riaditeľa.

Odchádzajúceho Jozefa Bíreša nahradil Martin Chudý, ktorý organizáciu riadil už počas úradníckej vlády. Vo štvrtok o tom informovalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.
        "Pri výbere nového ústredného riaditeľa Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR rozhodovala odbornosť, profesionalita, praktické znalosti a skúsenosti ako z domáceho, tak aj z medzinárodného prostredia veterinárnej a potravinovej správy," uviedol minister Richard Takáč (Smer-SD). Jozefovi Bírešovi zároveň poďakoval za dlhoročnú prácu a pokroky ŠVPS SR. "Novému ústrednému riaditeľovi želám veľa síl a chuti do práce, ktorej je tu dosť," dodal minister.
        Chudý ukončil štúdium všeobecného veterinárneho lekárstva v Brne. Odbornú prax získaval od roku 1997 postupne na všetkých odboroch rozsahu činnosti ŠVPS SR, vrátane praktických stáží. Pôsobil v Bruseli na Stálom zastúpení SR pri EÚ ako diplomatický pracovník pre oblasť veterinárnej starostlivosti. Po návrate z Bruselu bol od roku 2017 nepretržite vedúcim odboru zdravia a ochrany zvierat s komplexným zabezpečovaním pomenovanej agendy s celoslovenskou pôsobnosťou. Zároveň zastupuje SR na rokovaniach Stáleho výboru pre rastliny, zvieratá, potraviny a krmivá v Bruseli.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down