05.09.2016 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jazdci na koňoch súťažili o Košický pohár

V sobotu 3. septembra sa v jazdeckom areáli Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie (UVLF) v Košiciach uskutočnil jubilejný 20. ročník ceny o Košický pohár v parkúrovom skákaní.

Za krásneho slnečného počasia si v šiestich súťažiach meralo sily v 135 štartoch 67 jazdeckých dvojíc. Prvá súťaž oslovila hlavne mladých jazdcov, ktorí prekonávali překážky vo výške 80 cm (obtiažnosť základná - malá) a bojovali o ceny BUDO Sportu, ktorý každoročne prispieva do súťaže praktickými pomôckami pre kone aj jazdcov.
O Košický pohár súťažilo 17 jazdcov, ktorí museli zvládnuť prekážky vo výške 130 cm, so stredným stupňom obtiažnosti. Víťaz MVDr. Ján Cigan z klubu JMC Lužany sa tešil okrem krásneho pohára aj finančnej výhre. V záverečnej súťaži MINI-MAXI skákali 9 jazdci, ktorí prekonávali bariéru, ktorej výška sa začínala na 120 cm a postupne sa dvíhala do výšky 180 cm. Jazdci súperili pod dohľadom skúseného rozhodcovského tímu, ktorý každoročne vedie MVDr. Miloš Kravec.
Diváci si prestávky medzi jednotlivými súťažami mohli vyplniť zaujímavými vystúpeniami košickej jazdnej polície a voltížnej skupiny, pre deti bola pripravená jazda na koníkoch a predstavenie detského muzikálu.
Jazdecký oddiel UVLF v Košiciach pod vedením MVDr. Miroslava Martinčeka a Ing. Mareka Horvátha napreduje. Okrem tohto parkúrového skákania organizuje aj ďaľšie štyri skokové preteky a dvakrát ročne i drezúrne preteky, ktoré sa najbližšie uskutočnia 1. októbra.
Ing. VALIKA LUKÁČOVÁ

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down