25.08.2016 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Je potrebné zaistiť konkurencieschopnosť poľnohospodárstva SR

Strana Most-Híd sa podľa jej poslanca a budúceho štátneho tajomníka na ministerstve pôdohospodárstva Gabriela Csicsaia nikdy netajila tým, že je pre ňu poľnohospodárstvo prioritou.

Csicsai dúfa, že sa mu na novom poste podarí naplniť väčšinu z priorít v rámci tejto oblasti, ktoré sú uvedené vo vládnom programe. Predovšetkým je podľa neho potrebné zabezpečiť konkurencieschopnosť slovenského poľnohospodárstva do budúcnosti.
Pripomína fakt, že po roku 2020 prídu poľnohospodári o nenávratné platby z Európskej únie a v tomto smere upriamuje pozornosť najmä na malé a stredné podniky. Aj keď strata platieb postihne aj veľké aj malé podniky, tie menšie sa s tým podľa neho ťažšie vyrovnajú.
"Ak chceme mať efektívne poľnohospodárstvo aj po roku 2020 musíme sa sústrediť na to, aby sme oživili malé a stredné podniky," uviedol Csicsai pre TASR.
O tom, že bude Csicsai štátnym tajomníkom rezortu pôdohospodárstva, informoval po dnešnom rokovaní predstavenstva Mosta-Híd predseda tejto koaličnej strany Béla Bugár. Csicsai je aktuálne poslancom Národnej rady SR a v minulosti bol už dvojkou v agrorezorte.
Zmeny si vyžiadal odchod pätice poslancov zo #Siete a ich vstup do klubu Mosta-Híd. Strana tak preberie vládne posty, na ktorých má #Sieť svojich nominantov.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down