28.11.2023 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jedným z podpredsedov Európskej lesníckej komisie FAO sa stal B. Greguška

Slovensko sa bude môcť podieľať na riadení Európskej lesníckej komisie v rámci Organizácie Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO).

Členské štáty komisie schválili na zasadnutí v San Maríne za jedného zo svojich podpredsedov lesníckeho odborníka z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Borisa Gregušku. V pondelok o tom informoval odbor komunikácie MPRV SR.
        Členovia nového byra Európskej lesníckej komisie FAO boli zvolení v závere spoločného zasadnutia Výboru pre lesy a priemysel spracovania dreva Európskej hospodárskej komisie OSN a Európskej lesníckej komisie FAO pod označením Foresta 2023.
        Byro plní funkciu užšieho riadiaceho orgánu komisie a pozostáva z jedného predsedu a troch podpredsedov. Za jedného z podpredsedov bol zvolený Greguška, ktorý sa dlhodobo venuje agende medzinárodných lesníckych a s lesmi súvisiacich politík a zastupuje Slovensko vo viacerých medzinárodných organizáciách a procesoch, informovalo MPRV SR.
        Zástupcovia zúčastnených krajín na zasadnutí Foresta 2023, ktoré sa konalo od 20. do 23. novembra, rokovali napríklad o téme príspevkov lesov, ich trvalo udržateľnom využívaní a ochrane. Počas rokovaní sa hovorilo aj o boji proti klimatickej zmene, ochrane biodiverzity, rozvoji bio-ekonomiky či obnove degradovaných ekosystémov a pôdy, dodalo MPRV SR.
        Európska lesnícka komisia bola založená v roku 1947 ako špecializované teleso FAO a má poradnú funkciu pre oblasť lesníckych politík v európskom geopolitickom regióne. Komisia je zložená zo 40 členských krajín a jednej členskej organizácie - Európskej únie. Zasadnutia komisie sa konajú zvyčajne raz za dva roky.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down