26.02.2022 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

K výzve z podopatrenia 4.1 sa plánuje aplikovať indexácia cien v katalógu

Katalóg cien poľnohospodárskej techniky, nahradzujúci verejné obstarávania, aplikačná kalkulačka k cenníku a ďalšie dokumenty s tým súvisiace boli témami piatkového stretnutia na ministerstve pôdohospodárstva. 

Zúčastnili sa ho i zástupcovia Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA), Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra (NPPC), Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK), Agrárnej komory Slovenska (AKS) a Vidieckej rady. Zber žiadostí k výzve na predkladanie žiadostí číslo 52/PRV/2022 z podopatrenia 4.1 sa podľa agrorezortu otvára 1. marca 2022.
      "Kľúčovým momentom stretnutia bola aj informácia pre prítomných, že k výzve z podopatrenia 4.1 sa plánuje aplikovať aj indexácia cien v katalógu ako reakcia na vývoj cien komodít v súvislosti s geopolitickým vývojom a rovnako aj prudko rastúce ceny stavebných materiálov na trhu. V tejto súvislosti rokujeme s Európskou komisiou, keďže indexácia cien bude podliehať jej schváleniu," vysvetlila generálna riaditeľka sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb MPRV SR Katarína Mihaľová.
      Generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss informoval, že výsledkom stretnutia je aj predĺženie otvorenia výzvy 51/PRV/2021 z podopatrenia 4.2. "Prítomní veľmi pozitívne prijali všetky navrhnuté zmeny, ako aj predĺženie trvania výzvy 51/PRV/2021 z podopatrenia 4.2 o mesiac, teda z pôvodne plánovaného 31. marca majú žiadatelia výzvu otvorenú až do konca apríla 2022," uzavrel Kiss.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down