08.08.2014 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kamióny s nivou sa vracajú od hraníc z Ruska. V Madete hrozí prepúšťanie

Ruské embargo na dovoz väčšiny potravín z Európskej únie a USA pocítila už vo štvrtok juhočeská mliekareň Madeta. Z hraníc boli vrátené jej kamióny so syrom Niva. Kvôli strate ruského trhu hrozí v mliekarni dokonca prepúšťanie, informoval spravodajský portál iDNES.cz.

O 14.00 h dostal generálny riaditeľ juhočeskej Madety Milan Teplý správu, že kamióny s nivou, ktoré stoja na hraniciach, nebudú do Ruska pustené. Niektoré vozidlá sa už vracajú domov.
Generálny riaditeľ dokonca kvôli situácii prerušil dovolenku a ekonómovia najväčšieho spracovateľa mlieka v ČR teraz počítajú, čo bude ruské embargo pre firmu znamenať. Rusko je druhým až tretím najväčším exportným trhom Madety a spoločnosť sa naň snažila preniknúť štyri až päť rokov. Teplý dodal, že sa im to nakoniec podarilo a zaznamenávali celý čas nárast tržieb - očakávali zvýšenie z tohtoročných 200 miliónov korún na 300 miliónov v roku 2015.
Sankcie budú znamenať výpadok pre všetky továrne Madety a môžu priniesť aj prepúšťanie zamestnancov. Pocítia to tiež poľnohospodári, keďže klesne potreba mlieka. Z podniku v Českom Krumlove, ktorý vyrába nivu, smeruje mesačne na ruské trhy 60 ton - to predstavuje dvojdňovú výrobu za týždeň.
Výpadok sa bude týkať sušeného mlieka, tvrdých syrov, plesňových syrov, syrových tort, masla a jogurtov, čiže dvoch tretín portfólia výrobkov Madety, informoval web iDNES.cz.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down