16.09.2015 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kofola sa sťahuje z Poľska do Česka, zvažuje vstup na pražskú burzu

Popredný český výrobca nealkoholických nápojov Kofola presúva svoju základňu z Poľska do Česka. Zároveň uvažuje, že vstúpi na pražskú burzu. Doteraz je spoločnosť kótovaná na burze vo Varšave. Informoval o tom na svojej internetovej stránke pražský denník Mladá fronta Dnes.

Nové sídlo by mala mať Kofola v Ostrave. Kofola bola registrovaná v Poľsku práve z dôvodu obchodovania s akciami firmy na varšavskej burze.
"Naším primárnym cieľom je mať sídlo skupiny v Českej republike. Kroky, ktoré sme zatiaľ v rámci projektu podnikli, sú prevažne právne a administratívne a nemajú faktický dosah na dianie v spoločnosti," uviedol Daniel Buryš, finančný riaditeľ skupiny Kofola, a dodal: "V súvislosti s presunom sídla skupiny akcionári zvažujú umiestnenie akcií na pražskej burze."
Pre plánovaný vstup na burzu v Prahe dokončuje firma prospekt cenného papiera, ktorý predloží v najbližšom čase Českej národnej banke na schválenie.
Presun sídla holdingu a súvisiace prevody akcií sa uskutočnia formou neverejnej transakcie s tým, že sa na nej budú podieľať len existujúci akcionári. V rámci tejto operácie teda nebudú ponúkané žiadne akcie verejnosti alebo novým investorom.
"Prípadná ponuka akcií novým investorom by sa uskutočnila - ak sa tak spoločnosť a jej akcionári rozhodnú - neskôr, a to buď v 4. štvrťroku 2015 alebo v 1. štvrťroku 2016," oznámila firma.
Firma už v minulosti uviedla, že prípadná ponuka akcií by sa mohla skladať z emisie nových akcií alebo predaja existujúcich akcií na burze v Česku aj v Poľsku.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down