Kompaktný traktor poháňaný batériou

Spoločnosť AGCO/Fendt si buduje meno v elektrifikácii poľnohospodárstva. Fendt už niekoľko rokov vyvíja praktické riešenia pre efektívne používanie elektrických pohonných systémov. Fendt e100 Vario sa stáva prvým praktickým traktorom poháňaným batériami, ktorý sa môže používať v normálnej prevádzke počas celého pracovného dňa bez potreby dobíjania.

Znižovanie emisií CO2 je nevyhnutnou súčasťou našej budúcnosti, pričom poľnohospodárstvo nie je výnimkou. Mnohé poľnohospodárske podniky vyrábajú energiu z obnoviteľných zdrojov, čo je finančne atraktívne, pokaľ sa využije na danej farme. Technológia vysokokapacitných batérií je teraz dostupná na trhu a je ideálna pre použitie v kompaktných traktoroch. Neustále rastúca potreba znižovania hluku a výfukových emisií je tiež hnacou silou vývoja elektrických systémov.

V tejto súvislosti spoločnosť AGCO/Fendt predstavila Fendt e100 Vario, praktický a kompaktný elektrický traktor s výkonom 50 kW, ktorý môže pracovať až 5 hodín za aktuálnych prevádzkových podmienok. Zdrojom energie je vysokokapacitná lítium-iónová batéria 650 V s kapacitou približne 100 kWh. Batéria je nabitá buď od 400 V do 22 kW prostredníctvom štandardnej zásuvky, alebo pomocou špeciálneho nabíjacieho zariadenia. Pri štandardnej zástrčke CCS typu 2 je možné batériu nabíjať až na 80% iba za 40 minút. Navyše je možné získať energiu vďaka použitiu elektrického motora.

Viac v RN č. 39

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *