12.02.2019 | 10:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kontrolóri v januári vykonali 60 kontrol zameraných na kvalitu vína

Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) SR vykonali v januári tohto roku aj kontroly zamerané na kvalitu, označovanie a zdravotnú neškodnosť vína.

"Za obdobie januára 2019 ŠVPS SR bolo v zmysle zákona o vinohradníctve a vinárstve vykonaných 60 kontrol vo výrobných podnikoch, maloobchodných predajniach sudových vín, v maloobchodných prevádzkach, veľkoobchodných skladoch a v zariadeniach spoločného stravovania. Pri dovoze vína z tretích krajín bolo vykonaných 8 kontrol," spresnila v správe veterinárna a potravinová správa.
Vo vínach tzv. hodnotených na mieste počas vykonaných kontrol sa podľa ŠVPS v mesiaci január 2019 nezistili žiadne nedostatky v kvalite ani v označovaní.
"V mesiaci január sa uskutočnila cielená kontrola na kvalitu predávaných zahraničných vín v obchodných reťazcoch. Z celkového počtu odobratých 14 vzoriek vín pôvodom z Maďarska, Talianska, Španielska a Moldavska odobratých na analýzu zisťovania kvality a zdravotnej neškodnosti do laboratórií Štátneho veterinárneho a potravinového ústavu neboli dané vzorky ešte ukončené. Záverečné výsledky z laboratória VPÚ SR budú vyhodnotené v mesiaci február," dodali veterinári.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down