21.11.2013 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ľ. Jahnátek tvrdí, že o svojej ornej pôde nevedel

Minister pôdohospodárstva SR Ľubomír Jahnátek naďalej trvá na tom, že nevedel o svojom vlastníctve ornej pôdy v rodných Komjaticiach, a preto tento majetok neuviedol v majetkovom priznaní. Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií N SR si jeho tvrdenia o nevedomosti preverí u príslušných orgánov.

"Pán minister tvrdí, že o tom nevedel. Vysvetľuje, že pôdu získal dedičstvom ešte v 80., 90. rokoch, kedy o tom podľa jeho tvrdení nemusel vedieť, a teda ani nevedel," priblížil predseda výboru Miroslav Beblavý. Dodal, že výbor si chce u príslušných orgánov preveriť, či je možné, aby minister o vlastníctve ornej pôdy nevedel.
"Od pôdneho, katastrálneho úradu si vyžiadame stanoviská v tejto veci. Či môžu potvrdiť ministrove slová, že o tom nevedel, a či o tom nemusel vedieť," uviedol M. Beblavý.

Podľa neho je dôležité riadne si túto vec preveriť, aby si bol výbor istý, že rozhodol správne. Aby zlým rozhodnutím nevznikol precedens, na ktorý sa budú odvolávať iní verejní funkcionári, ktorí nedajú do majetkového priznania pravdivé údaje. "Preto je dôležité posúdiť, či naozaj minister nevedel, alebo vedel a len zabudol uviesť," poznamenal M. Beblavý. Dodal, že minister potvrdil vlastníctvo ornej pôdy tým, že doplnil majetkové priznanie. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down