20.04.2015 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesníci majú nové školské centrum odborného vzdelávania a prípravy

V priestoroch Strednej lesníckej školy J. D. Matejovie v Liptovskom Hrádku uviedli dnes do prevádzky novozriadené Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre oblasť lesníctva. V rámci celoživotného vzdelávania bude poskytovať pracovníkom v lesníctve aj doškoľovanie a rekvalifikačné kurzy.

"Investícia do zlepšenia materiálno-technického a personálneho vybavenia by sa mala premietnuť do zvýšenia kvality vzdelávania a možností lepšieho profesijného uplatnenia absolventov. Mimochodom, otvárame nový študijný odbor podnikateľ pre rozvoj vidieka so zameraním na obhospodarovanie lesných plôch a podhorských oblastí," uviedol pre TASR riaditeľ školy Viliam Prukner.
Podpredseda zriaďovateľského Žilinského samosprávneho kraja Branislav Tréger zdôraznil, že je to veľmi dôležitý nástroj na priblíženie vzdelávania k praxi. "Toto je v poradí už desiate obdobné centrum v našom kraji. V danom regióne treba vyprofilovať charakteristické oblasti a zlepšiť podmienky praktického vzdelávania, lebo všeobecne cítiť, že absentuje kvalifikovaná pracovná sila s praxou," skonštatoval.
"Bodaj by takýchto centier bolo čo najviac. Už jeho názov predurčuje, že sa bude venovať praktickej stránke odborných predmetov, aby ľudia vstupovali do praxe s nevyhnutnými praktickými skúsenosťami. Je to jedinečná možnosť aj pre bývalých absolventov a ďalších záujemcov o doškoľovanie," dodal Igor Viszlai zo štátneho podniku Lesy SR.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down