20.08.2021 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Lesy SR prezentujú v Nitre produkty z diviny i výrobky zo šípkovej dužiny

Produkty z diviny, víno z vlastnej vinice i výrobky zo šípkovej dužiny prezentuje na výstave Tradície slovenského vidieka v Nitre štátny podnik Lesy SR.

Jeho zamestnanci zároveň informujú návštevníkov o možnostiach ubytovania v zariadeniach Lesov SR a o prírodnom turizme v rámci podniku. "Týmto spôsobom chceme poskytovať návštevníkom informácie o turisticky zaujímavých miestach. Medzi ne radíme aj 54 významných lesníckych miest a 40 lesníckych náučných chodníkov, uviedol Peter Kamenský, jeden z koordinátorov výstavy za štátny podnik.
Podujatie Tradície slovenského vidieka, ktoré sa koná v areáli výstaviska Agrokomplexu v priestoroch Slovenského poľnohospodárskeho múzea v Nitre, potrvá do nedele (22. 8.). Program sa zameriava na históriu a tradície v poľnohospodárstve, potravinárstve a ich prepojenie na súčasnosť. "Ide o menšiu verziu tradičnej agrovýstavy, ktorá sa pre pandémiu minulý rok vôbec neuskutočnila. V tomto roku sa Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v spolupráci s národným výstaviskom rozhodlo pre pandemické obmedzenia a nepredvídateľný vývoj zorganizovať menšie podujatie," uviedol minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nom. OĽANO).
Poverený generálny riaditeľ Lesov SR Tibor Kőszeghy otvorenie výstavných priestorov, i keď v obmedzenom režime, víta. "Verím, že aj takýmto spôsobom sa návštevníci dozvedia o našej činnosti a aktivitách, ktoré štátny podnik pre verejnosť vykonáva." Podľa jeho slov je v dnešnej dobe potrebné zdôrazňovať význam lesníctva, produkciu najekologickejšej a obnoviteľnej suroviny a dôležitosť pestovnej činnosti, ktorá je súčasťou lesníckej prevádzky.
"Ročne štátny podnik vysadí takmer 16 miliónov sadeníc a práve na tomto mieste sa prezentovaným projektom Milión stromov pre Slovensko usilujeme koordinovane zapojiť verejnosť do tejto lesníkmi zabezpečovanej aktivity," povedal obchodný riaditeľ Lesov SR Michal Demák.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down