25.01.2024 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Leyenová otvorila strategický dialóg o budúcnosti európskeho poľnohospodárstva

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová vo štvrtok otvorila strategický dialóg o budúcnosti európskeho poľnohospodárstva.

Ide o nové fórum zamerané na formovanie spoločnej vízie budúcnosti poľnohospodárskeho a potravinového systému EÚ, informuje spravodajca TASR.
        Strategický dialóg sa bude zaoberať výzvami a príležitosťami, ako je primeraná životná úroveň poľnohospodárov a vidieckych komunít, podpora poľnohospodárstva v rámci hraníc našej planéty a jej ekosystémov, využívanie príležitostí, ktoré ponúkajú nové znalosti a technologické inovácie a tiež podpora prosperujúcej budúcnosti potravinového systému EÚ v konkurenčnom svete.
        Za predsedu strategického dialógu bol určený profesor Peter Strohschneider, a to na základe svojich dlhodobých skúseností šéfa nemeckej komisie pre budúcnosť poľnohospodárstva.
        Strategický dialóg spojí kľúčové zainteresované strany z celého agropotravinového reťazca vrátane poľnohospodárov, družstiev, agropotravinárskych podnikov a vidieckych komunít, ale aj mimovládne organizácie a zástupcovia občianskej spoločnosti, finančné inštitúcie a akademickú obec. Po úvodnom zasadnutí, ktoré sa uskutoční v prvej polovici roku 2024, sa uskutoční séria tematických stretnutí.
        Rada EÚ a Európsky parlament sa tiež zapoja do tohto procesu a Strohschneider bude obe euroinštitúcie pravidelne informovať a vymieňať si s nimi názory na prebiehajúci dialóg.
        Dialóg sa podľa eurokomisie zameriava na podporu vytvárania nových riešení a dosiahnutie spoločnej vízie budúcnosti poľnohospodárstva a potravinárstva EÚ.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down