18.03.2015 | 10:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Liptovský Mikuláš chce rozšírenie MAS Horný Liptov využiť na čerpanie eurofondov

Členstvo mesta Liptovský Mikuláš v Miestnej akčnej skupine (MAS) Horný Liptov by mohlo v budúcnosti umožniť čerpanie eurofondov aj občianskym združeniam, poľnohospodárom, urbárskym spoločenstvám a ďalším subjektom, ktoré majú sídlo alebo prevádzku na území Liptovského Mikuláša. TASR o tom informovala hovorkyňa Liptovského Mikuláša Viktória Čapčíková.

„Požiadali sme skupinu, aby sa rozšírila o katastrálne územie Liptovský Mikuláš. V prípade, že sa staneme jej členom, očakávame prínos pre súkromný sektor otvorením možností pre čerpanie eurofondov z dvoch operačných programov,“ uviedol primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.
Maximálna výška podpory na projekt by podľa Čapčíkovej mala byť 100.000 eur. V programovom období 2014 - 2020 bude podpora projektov zameraná najmä na vytváranie a udržanie pracovných miest. „Miestna akčná skupina Horný Liptov združuje 25 obcí a ďalších 28 fyzických a právnických osôb. Jej cieľom je spolupracovať na rozvoji regiónu Horný Liptov, zachovávať jeho výnimočné hodnoty a zlepšovať kvalitu miestnym obyvateľom,“ dodala hovorkyňa Liptovského Mikuláša.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down