09.07.2014 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Maďarskí farmári protestovali proti dovozu lacného mlieka pochybnej kvality

Takmer 300 škatúľ litrového balenia mlieka pohádzali dnes maďarskí producenti na parkovisko jedného z obchodných reťazcov v Budaörsi na protest proti dovozu veľkého množstva lacného mlieka pochybnej kvality zo zahraničia.

Podľa maďarskej verejnoprávnej televízie Duna TV v uplynulých týždňoch regály obchodov v Maďarsku zaplavilo množstvo mlieka pochybného pôvodu. Farmári protestovali nielen v okrajovej časti Budapešti, ale aj na iných miestach krajiny.
"Tovar v nevídanom množstve prúdi najmú z Poľska, Slovenska, Česka, Rakúska a Nemecka. Dovezené mlieko predávajú v obchodoch podstatne lacnejšie než kvalitné maďarské mlieko," uviedol šéf výboru protestujúcich Imre Hegedüs.
Podľa jeho slov v súčasnosti od maďarských producentov vykupujú liter mlieka za 100 forintov (0,324 eura), od slovenských za 103 forintov. "Napriek tomu mlieko dovezené zo Slovenska predávajú o 50 - 70 forintov lacnejšie," dodal.
Maďarský agrárny rezort prisľúbil, že voči tomuto trendu zasiahne. Situáciu spôsobil podľa ministerstva prebytok mlieka v Európe a ilegálny dovoz, v rámci ktorého dovozcovia neplatia DPH.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down