18.04.2023 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Maďarsko kontroluje všetky zásielky ukrajinského obilia prechádzajúce krajinou

Všetky zásielky obilia, ktoré z Ukrajiny vstupujú na územie Maďarska po ceste a železnici, sú kontrolované.

Cez Maďarsko môžu prechádzať iba vozidlá tranzitnej dopravy. Podľa servera profitline.hu to v utorok uviedol štátny tajomník ministerstva pôdohospodárstva zodpovedný za potravinársky priemysel a obchodnú politiku Márton Nobilis, informuje spravodajca TASR v Budapešti.
        Štátny tajomník na maďarsko-ukrajinskom hraničnom priechode Záhony nadránom preveroval plnenie opatrení súvisiacich s dovozom poľnohospodárskych výrobkov.
        Počas kontroly zásielky kukurice zo susednej krajiny, ktorú vykonávali experti Národného úradu pre bezpečnosť potravín (Nébih) a colného úradu NAV Nobilis povedal, že po odbere vzoriek zásielky bude kamión zapečatený a bude pokračovať v ceste cez Maďarsko do cieľa. Jazdu všetkých kamiónov s takýmto nákladom monitoruje elektronický systém kontroly cestnej nákladnej dopravy a cestou budú preverovať aj hmotnosť zásielok.
        Štátny tajomník pripomenul, že Maďarsko nasleduje poľský príklad a nepovoľuje dovoz ukrajinského obilia alebo iných poľnohospodárskych produktov. "Chceme chrániť maďarských poľnohospodárov pred zaplavením trhu ukrajinským obilím, čo by spôsobilo škody maďarským producentom," podčiarkol politik a dodal, že ministerstvo pôdohospodárstva pracuje na tom, aby sa zákaz v budúcnosti rozšíril aj na ďalšie ukrajinské potraviny.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down