11.04.2014 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Mak so zvýšeným obsahom morfínu je pôvodom z ČR

Mak zo slovenskej spoločnosti Enciger s nadlimitným obsahom morfínu, ktorý v obchodnej sieti objavila česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia, je pôvodom z Českej republiky a na Slovensku bol iba balený. Informovala o tom Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR.

"Mak je pôvodom z Českej republiky, na Slovensku bol iba zabalený. Regionálna veterinárna a potravinová správa v Bratislave vykoná v najbližších dňoch kontrolu v baliarni a zistí možnú distribúciu na slovenskom trhu," uviedla pre TASR vedúca kancelárie ústredného riaditeľa ŠVPS SR Paulína Komarová.
Česká Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia objavila v obchodnej sieti balený mak, ktorý obsahoval nadlimitné množstvo morfínu. Potvrdila to laboratórna analýza, pričom v jednej z dvoch šarží sa nachádzal až dvojnásobok množstva, ktoré je podľa predpisov ešte bezpečné. Informoval o tom vo štvrtok (10. 4.) český portál Lidovky.cz
Ide o 250-gramové balenie maku s trvanlivosťou do 29. novembra 2014 a 20. januára 2015. Ako uviedol český portál, limit je 43 miligramov morfínu v kilograme maku, pričom v jednej šarži ho bolo 86,1 miligramu a v druhej 56,2 miligramu. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down