19.05.2014 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Matyšák vyzdvihol slovenské odrody aj v Bruseli

21. ročník jednej z nasledovanejších súťaží na svete Concours Mondial de Bruxelles, prináša spoločnosti Víno Matyšák ďalšie tri medaily.

Na súťaži, ktorá je známa aj tým, že je od roku 2006 putovná a minulý rok sa uskutočnila v Bratislave, hodnotilo 300 profesionálnych odborníkov viac ako 8000 vín. Tento rok sa súťaž uskutočnila v domácom Bruseli, kde si naše vína merali sily s veľmi silnou konkurenciou z celého sveta.
Spoločnosť Víno Matyšák prináša z Belgicka tri strieborné medaile a spolu ich má na svojom konte doposiaľ 36 zo zahraničných súťaží.
Opäť tak táto čisto slovenská rodinná firma potvrdila nielen svoju vrcholovú pozíciu na vinárskom výslní, ale znovu v zahraničí zviditeľnila aj klasické slovenské odrody – Silván a Devín. Obidve tieto odrody ročníka 2013 už bodovali veľmi vysoko na domácich aj zahraničných súťažiach, čo je jasným dôkazom o ich vysokej kvalite.
Kedysi takmer zlikvidovaná a zabudnutá odroda z Limbachu, Silvánske zelené, zbiera na svetových súťažiach jedno ocenenie za druhým a dokazuje tak, že toto víno z Malých Karpát z Pezinského regiónu má potenciál stať sa jedinečným výrazom tejto krajiny. Odborná jury v Bruseli na súťaži Concours Mondial de Bruxelles ocenila Prestige Gold Silvánske zelené, výber z hrozna, ročník 2013 striebornou medailou. Je to víno svetložltej farby, vo vôni je cítiteľný dominantný delikátny hruškový kompót s kvapkou medu. Chuť je lahodná, plná, kompótová s jemnými náznakmi cibéb. Dlhá korenistá dochuť nesie vnemy klinčekov a exotického korenia.
Peter Matyšák, majiteľ spoločnosti Víno Matyšák, k tomuto vínu hovorí: "Ročník 2013 sa podobal jazde na horskej dráhe striedajúc veľké výkyvy v počasí. Záver roka rozhodol o jedinečnosti vína. Správne rozhodnutie v správny čas ešte vo vinici, spolu so zriedkavými lokálnymi podmienkami pre cibébovatenie hrozna dali vínu základ pre ročníkový esprit: "a odtiaľto začína legenda".
Ďalšie strieborné medaily prinášajú z Bruselu Prestige Gold Devín, bobuľový výber, ročník 2013 a Prestige Gold Chardonnay, výber z hrozna, ročník 2013.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down