19.07.2021 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Medzinárodné majstrovstvá SR v strihaní oviec

V sobotu 31. júla sa v Liptovskej Lúžnej uskutočnia Medzinárodné majstrovstvá SR v strihaní oviec.

Súťaž organizuje Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku - družstvo (ZCHOK) v spolupráci so Svojpomocným podielnickým družstvom poľnohospodárov (SPDP) „Lúžňan“ v Liptovskej Lúžnej.
Podujatie sa bude konať v súlade s vydanými platnými rozhodnutiami Úradu verejného zdravotníctva SR a prispôsobí sa platným opatreniam v danom čase.
Hodnotenie strihačov sa uskutoční podľa medzinárodných pravidiel. Komisia bude hodnotiť rýchlosť a kvalitu ostrihania oviec. Hodnotí sa čas a kvalita strihania, zástrihy, nedostrihy, krvavé poranenia, prípadne či strihač nebol agresívny. Na proces strihania bude dohliadať viacero porotcov, ktorí sa po minúte strihania pri súťažiacich budú striedať, aby sa predišlo subjektívnemu hodnoteniu. Začína sa úvodnými kolami, najrýchlejší strihači sa dostanú do ďalších kôl a tí najlepší do finále. Aj tento rok sa súťažiaci pokúsia o prekonanie slovenského rekordu v rýchlosti ostrihania jednej ovce.

Samozrejmosťou budú sprievodné podujatia ako súťaž v pití žinčice a jedení bryndze. Atmosféru spríjemnia rôzne druhy občerstvenia a vystúpenie Dychová hudba DH Lúžňanka. Všetci ste srdečne vítaní.

Program: 7:30 – 8:00 hod. prezentácia účastníkov, 09:00 – 13:00 hod. súťaž v strihaní oviec, 15:00 hod. vyhodnotenie výsledkov a odovzdávanie ocenení.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down