31.05.2016 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Medzinárodné záprahové preteky

V dňoch 2. - 5. júna bude v Národnom žrebčíne Topoľčianky“, š. p. rušno - jazdiť sa bude o kvalifikáciu na svetový pohár.

Do Mekky chovu koní na Slovensku zavíta 73 špičkových záprahových jazdcov a bezmála 200 koní z 10 krajín. Počas štyroch dní sa bude jazdiť o kvalifikáciu na Svetový pohár štvorzáprahov, o prestížny Dunajsko-Alpský a Lipicanský pohár v jedno- a dvojzáprahoch.
Vo štvrtok a piatok je na programe drezúra. Divácky najatraktívnejšou disciplínou bude určite sobotňajší maratón, ktorý preverí nielen zručnosti jazdcov, ale predovšetkým kondíciu a prijazdenosť koní. Diváci budú mať možnosť sledovať maratón priamo v blízkosti jednotlivých prekážok.
V nedeľu čaká jazdcov „Veľké finále“, tak možno nazvať záverečné jazdy vo vozatajskom parkúre, kde sa  o všetkom rozhodne. Ako jazdci hovoria „jazdí sa do posledného dňa“, rozhoduje čas, trestné body a mnohokrát aj šťastie.

Podujatie v Topoľčiankach patrí v záprahovom športe medzi najväčšie v stredoeurópskom ponímaní, čo sa týka počtu a kvality štartujúcich. Konať sa bude na dostihovom hipodróme, kde sa v roku 2013 konali Majstrovstvá sveta v dvojzáprahoch. Začiatok súťaží je každý deň plánovaný na 8. hodinu.

Časový rozpis:

Štvrtok 2. júna 2016 od 13.00 Drezúra 1. Časť – jednozáprahy a dvojzáprahy
Piatok 3. júna 2016 od 9.00 Drezúra 2. Časť – dvojzáprahy a štvorzáprahy
Sobota 4. júna 2016 od 9.00 Maratón (všetky kategórie)
Nedeľa 5. júna 2016 od 10.00 Vozatajský parkúr a slávnostné odovzdanie cien

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down