23.08.2016 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Medzinárodný šampionát: Hucul ako rodinný kôň

Podtitulom piateho medzinárodného šampionátu je Hucul ako rodinný kôň. Návštevníci šampionátu budú môcť sledovať všestrannú využiteľnosť tohto silného karpatského plemena.

TOPOĽČIANKY. Chovatelia huculských koní z Maďarska, Rakúska, Českej republiky, Poľska a Rumunska sa prvý septembrový víkend stretnú v Topoľčiankach. V Národnom žrebčíne sa tu bude v dňoch 3. a 4. septembra konať piaty ročník Medzinárodného šampionátu huculských koní.
Ako informovali organizátori, v prvý deň podujatia sa bude konať Chovateľský šampionát, na ktorom sa určí medzinárodný víťaz, ale aj víťazi jednotlivých tried od šesťmesačných žriebät až po plemenných žrebcov a plemenné kobyly. Šampionát sa koná pod záštitou medzinárodnej chovateľskej organizácie Hucul International Federation (HIF), ktorá združuje chovateľov z celej Európy.
Hucul patrí v súčasnosti medzi ohrozené plemená a je preto zaradený v EÚ medzi genetické zdroje, tzv. génové rezervy. „Hucul je naše jediné autochtónne plemeno, ktoré sa u nás chová od roku 1921. Topoľčiansky chov patrí medzi jeden z najkvalitnejších v Európe,“ pripomínajú organizátori z Národného žrebčína. V jednotlivých športových súťažiach, akými sú záprahy, drezúra, alebo špeciálna disciplína military, sa predstavia jazdci a kone z domova i zahraničia. Vyvrcholením chovateľského a športového podujatia bude slávnostná dekorácia šampiónov a víťazov.
(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down