25.04.2016 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Miestna akčná skupina Malohont podporí projekty sumou 46.000 eur

Celkovou sumou 46.000 eur podporí Miestna akčná skupina (MAS) Malohont, pôsobiaca na území okresov Rimavská Sobota, Poltár a Revúca, projekty občianskych organizácií, mikroregiónov i obcí. Ako TASR informovala manažérka MAS Miroslava Vargová, financie prerozdelia prostredníctvom dvoch výziev, ktoré vyhlásili v druhej polovici apríla.

Výzva č. 01/GP/MAS/2016 v rámci grantového programu Región občanom - občania regiónu je podľa jej slov určená predovšetkým pre občianske organizácie pôsobiace na území MAS. „S nápadmi, ktoré prispejú k zveľadeniu historického a kultúrneho dedičstva, k podpore miestnych produktov alebo k rozvoju cestovného ruchu, sa môžu uchádzať o podporu vo výške od 500 do 2500 eur. Môže ísť o kultúrne podujatie, tvorivé dielne alebo rekonštrukciu drobných pamätihodností v obciach. Rovnako môže byť podporený farmársky trh aj kuchárska kniha, prípadne vytvorenie novej služby v cestovnom ruchu či originálna propagácia regiónu,“ načrtla možné projekty Vargová s tým, že celkový rozpočet na túto výzvu predstavuje 25.000 eur.
Druhá výzva č. 02/GP/MAS/2016, vyhlásená v grantovom programe Cestou – necestou, je určená pre obce a mikroregióny. „Príspevok vo výške 1000 až 7000 eur je možné získať na obnovu, respektíve vytváranie turisticky zaujímavých objektov, na zhotovenie informačných tabúľ, na budovanie náučných chodníkov, alebo na značenie turistických či cykloturistických trás,“ vymenovala manažérka. Zvýhodnené podľa nej budú projekty, ktoré prispejú k rozvoju cestovného ruchu na území viacerých obcí. „Celkovo bolo na túto výzvu vyčlenených 21.000 eur,“ dodala.
Pre získanie podpory z grantového programu MAS je potrebné predložiť príslušný projekt s požadovanými prílohami najneskôr 30. mája do 16.00 h v sídle MAS v Hrachove. „O výbere projektov rozhodne na základe bodovacích kritérií výberová komisia zložená zo zástupcov verejného, súkromného a občianskeho sektora. Výsledky hodnotenia budú zverejnené v polovici júna,“ uviedla Vargová s tým, že ďalšie informácie sú k dispozícii na stránke www.malohont.sk.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down